Czy sportowcy mogą pić kawę? Oto kawa dla aktywnych!

Autor: Szymon Listwoń Kategoria: Blog o kawie Data: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 1735

Kawa to napój, którego trudno sobie odmówić. Czarna, z puszystą pianką lub słodkimi syropami jest porannym rytuałem bądź dodatkiem do popołudniowego ciastka. Kwestią sporną dla wielu jest to, czy sportowcy powinni pić kawę. Mamy dla nich dedykowane rozwiązanie — kawę dla sportowców.

Dlaczego sportowcy powinni pić kawę?

Mitem jest, że nie powinno pić się kawy, gdy jest się sportowcem! Kawa w diecie nie jest czymś złym i może pojawić się w ciągu dnia. Jednak istotna jest tutaj ilość spożywanej kawy, a konkretnie kofeiny — składnika, który wpływa na działanie naszego organizmu. 

Kofeina oddziałuje na układ nerwowy i go stymuluje. Stąd twierdzenie, że kawa ma wpływ na eliminowanie zmęczenia i zwiększoną koncentrację. Substancja szybko się wchłania z układu pokarmowego, a jej efekty zazwyczaj zauważalne są już po 60 minutach. Dla organizmu w celu poprawy zdolności wysiłkowej dopuszczalna dawka kofeiny oscyluje przy 5mg/kg masy ciała.

Kofeina pozytywnie wpływa na:

pracę mięśni, szybko pobudza je do skurczu,
zdolność do zwiększania rozszerzalności oskrzeli,
rozkurczanie,
lepszą dystrybucję natlenionej tkanki tłuszczowej,
zwiększenie procesu rozkładu trójglicerydów w tkance tłuszczowej

Kawa wpływa na przyspieszenie usuwania nadmiaru wody z organizmu, co może negatywnie wpływać szczególnie w przypadku sportowców, którzy powinni regularnie nawadniać się podczas treningów. Dobrym rozwiązaniem jest wypijanie szklanki wody wraz z espresso.

Kawa dla sportowców? Tylko w Derba Coffee!

Nasza marka Derba Coffee stworzyła unikatową kawę, którą mogą spożywać także sportowcy! Jest to połączenie ziaren Arabiki i Robusty. Kawa posiada certyfikat jakości świadczący o tym, że nasza marka tworzy kawę o najwyższej jakości! Wypalamy ją z ziaren organicznych, których uprawa odbywa się bez użytku sztucznych nawozów oraz pestycydów. 

Czym jest kawa Sport Edition? To kawa, która zawiera od 264 mg do 316 mg/5g dawki kofeiny w jednym kubku. Pozwala dzięki temu maksymalnie pobudzić organizm do działania, przyspieszyć spalanie tłuszczy i poprawia natlenienie mięśni. Kawa ponadto regeneruje poziom glikogenu. Derba Sport Edition jest dopracowaną mieszanką ziaren Arabiki i Robusty.

vghVJ0nyawRjNTbd9KuEtNoHA_j7atkoiALT0LIijMkKAXRW3Xxts-19i5NezfV369tcpAo91J-ppMNntcp9X9uAG3hmz35OTlA1KJAF4Z1E9-niqLtGd40Fn3XdQUjUsepdOtYa

Dla kogo Kawa Sport Edition?

W rzeczywistości polecana jest dla każdego, kto uprawia sport, a jednocześnie jest miłośnikiem kawy i poszukuje alternatywy dla tradycyjnych ziaren. Została opracowana przez zespół roasterów, trenerów oraz dietetyków, którzy wprowadzili ją do swojej diety na stałe! Kawa Sport Edition stworzona została z myślą o trenerach personalnych, zawodnikach Triathlonu, CrossFit oraz Fitness, ale także o wszystkich, którzy są aktywni na co dzień. Specjaliści wskazują, że ten typ kawy może zostać włączony do diety sportowca.

Dlaczego warto wybrać kawę dedykowaną sportowcom?

Przede wszystkim to doskonały, naturalny zamiennik wszelkich wspomagaczy chemicznych oraz odżywek. Zapach kawy jest bardzo aromatyczny, a ponadto doskonale smakuje. To napój, który maksymalnie pobudza organizm do działania i pozwala wydłużyć normalny trening. Wśród zalet kawy dla sportowców warto wymienić: poprawienie wydolności, uwalnianie endorfin osłabiających odczuwanie bólu, przyspieszenie spalania tłuszczu, poprawę dotlenienia mięśni i poprawę regeneracji glikogenu.


Sprawdź kawę Sport Edition w Derba Coffee


Komentarze

Zostaw swój komentarz