Jaki ekspres ciśnieniowy kupić, na co zwrócić uwagę

Autor: Derba Coffee Kategoria: Blog o kawie Data: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 1376

Jaki wybrać ekspres, na co zwrócić uwagę, jakie elementy są istotne, by ekspres nie tylko robił wyśmienitą kawę, ale również długo nam służył.

Wszystkie te informację postarałem się przedstawić w moim poradniku.

Po pierwsze młynek

Tak to on decyduje o stopniu i jakości zmielenia ziaren, a także przesądza o smaku i aromacie parzonej kawy. Obecne na rynku ekspresy automatyczne wyposażone są w dwa rodzaje młynków – udarowe albo żarnowe. Te ostatnie dzielą się z kolei na metalowe - stalowe i ceramiczne. Który więc wybrać? Młynki udarowe tną ziarna szybko obracającymi się ostrzami. Aby poradzić sobie z dużą ilością ziaren, muszą pracować dość długo, co czasami doprowadza je do przegrzania. W efekcie przyrządzona kawa może zyskać dodatkowy, niestety niezbyt pożądany posmak goryczki.

Młynki żarnowe mielą kawę, ścierając ziarna pomiędzy dwoma okrągłymi elementami wyposażonymi w specjalne ząbki. Działają szybciej i efektywniej, niż młynki udarowe, a co najważniejsze – nie ulegają przegrzaniu.

Po drugie system spieniania mleka

Wybierając odpowiedni model, zwróćmy uwagę nie tylko na łatwość przygotowania ulubionego napoju np. przygotowanie kawy za jednym dotknięciem, możliwość skorzystania z zintegrowanego pojemnika na mleko albo pobrania mleka bezpośrednio z kartonu, ale też na prosty sposób umycia całego systemu mlecznego. Resztki mleka, pozostające na niestarannie umytych elementach ekspresu, są nie tylko mało higieniczne, ale też negatywnie wpływają na smak przyrządzanego napoju.

Po trzecie system operacyjny- sztuka parzenia różnych kaw

Najważniejsze jest czytelne menu kaw, którego użytkowanie nie będzie stanowiło wyzwania nawet dla laika. Szukając idealnego modelu, zwróćmy więc uwagę na wyświetlacz. Najlepiej, by był intuicyjny, maksymalnie uproszczony, z klarownym menu kaw.  Dzięki temu, że dokładnie widzimy, jak wygląda konkretny napój np. espresso, espresso macchiato, latte macchiato czy cappuccino, nie musimy się już domyślać, co zawiera, i łatwiej podejmujemy decyzję. Wystarczy tylko kliknąć w ikonkę i włączyć „start”, by ekspres przygotował dla nas idealną, aromatyczną kawę. Jeśli robimy kawę dla dwojga, a nie lubimy marnować czasu, możemy skorzystać też z funkcji OneTouch DoubleCup i przygotować dwie takie same kawy jednocześnie.

Po czwarte wygląd ekspresu

Przy wyborze ekspresu poza design, skupmy się również na walorach użytkowych.

Ustawny kształt sprawia, że możemy postawić ekspres w dowolnym miejscu domu, łatwy dostęp do poszczególnych elementów ekspresu ułatwia utrzymanie go w czystości.

Komentarze

Zostaw swój komentarz